دکوراسیون و چیدمان, فنگ‌شویی

فنگ شویی خانه از نقطه صفر…!

فنگ شویی خانه

حتما برای شما هم پیش اومده که تو فضایی احساس راحتی و سبکی کنید و حتی ندونید که این حس مثبت از کجا اومده…. در عوض تو یک فضای دیگه، احساس سنگینی فضا و تیرگی پیدا کنید و حتی روشن کردن چراغ‌ها و استفاده کردن از وسایل لوکس هم تغییر خاصی در حس منفی فضا به وجود نیاره!

واقعیت اینه که استفاده از قوانین فنگ شویی و به جریان انداختن انرژی در مکان، تغییرات محسوسی در حس فضا، شادی و سلامتی افراد در فضا به وجود میاره!

از فنگ‌شویی برای قراردادن هر وسیله تو جای صحیح خودش چه در منزل و چه در محیط کار استفاده میشه!

زمانی که انسان و محیط اطرافش با هم هماهنگ باشند، نتیجه‌اش زندگی خوب و موفقیت فرد و ثروت میشه که دقیقا هدف فنگ شویی خانه هم همینه!

فنگ شویی خانه یعنی چه؟

فنگ شویی” که در اصل به معنای باد و آب است، یک سنت ۵۰۰۰ ساله چینی است که بر اساس قوانینی که بر طبیعت حاکم هستن و آوردن اونها به محیط زندگی ما عمل میکنه.

وقتی میگیم باد و آب، به این معناست که از حرکت باد و آب و استفاده درست از عناصر مادی، انرژی (چی) خوب در محیط زندگی ما جریان پیدا میکنه..

فنگ شویی خانه به انسان‌ها کمک میکنه که شادی، سلامتی، ثروت، آزادی و شکرگزاری رو به زندگی روزمره خود اضافه کنند. جالبه بدونید در حالی که فنگ شویی از نظر علمی ثابت شده نیست! در سرتاسر دنیا بسیار زیادند کسانی که به تاثیرات این سنت در زندگی خودشون ایمان دارند و حاضرند قسم بخورند که آثار این سنت رو هر روز در ذهن و زندگیشون میبینند.

در این مطلب به طور کلی درباره فنگ شویی و اثرات اون در محیط اطراف خودمون میخونیم و در مطالب بعدی تکنیک‌ها و قوانین اون را یاد میگیریم…

مفهوم (چی) در فنگ شویی

چی یا همون انرژی حیاتی، به قسمتی از هر موجود گفته میشه که زنده است و در واقع زنده بودن موجود از اون سرچشمه میگیره.. در فرهنگ چینی، بسیاری از فعالیت‌ها به خاطر به جریان درآوردن “چی” انجام میگیره. چون به معجزه اش در سلامتی و حیات، باور قلبی عمیق وجود داره.

“چی” همینطور یکی از پایه‌های فنگ شویی است و اگر بخوام درست‌تر بیان کنم، تمام کارهایی که در فنگ شویی خانه، محیط کار و به طور کلی فضا انجام میشود، در حقیقت برای این هستند که “چی” در آنها در جریان و حرکت باشد.

عناصر طبیعی در فنگ‌شویی

عناصر طبیعی، نقش خیلی مهمی رو در فنگشویی ایفا می‌کنند. عناصر ۵ گانه چینی عبارتند از: چوب، آتش، خاک، فلز، آب

عناصر طبیعت در فنگ شویی خانه

چینی‌ها اعتقاد دارند که این ۵ عنصر، نماد تغییر هستن و قادرند به هم تبدیل شوند. یعنی:

  • آب، چوب را تغذیه می‌کند.
  • چوب، سوخت آتش است.
  • آتش، خاک را (به شکل خاکستر) به وجود می‌آورد.
  • فلز از خاک بدست می‌آید
  • فلز می‌تواند مانند آب جاری شود.

فنگ شویی معماری

از فنگ‌شویی در معماری فضاهای مختلف منزل مثل آشپزخانه، اتاق خواب، حمام و.. استفاده میشه. استفاده از فنگ‌شویی باعث به جریان دراومدن انرژی در این فضاها میشه و این انرژی با خودش سلامتی، ثروت و شادی به همراه میاره..

.

.

.

با ما همراه باشید. تو مطالب بعدی از تکنیک‌های فنگ‌شویی میگیم. کارهایی که به آوردن “چی” به فضاهای اطرافمون کمک می‌کنند.

شما به جادوی فنگ‌شویی اعتقاد دارید یا به نظرتون همه چیز از تلقین میاد و این حرفا نیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *